Продавам Home Cinema Amplifier Yamaha DSP-AX763

ЦЕНА: 16000 мкд

Продавам Home Cinema Amplifier Yamaha DSP-AX763


Појачалото е во одлична состојба, можи да се види по далечинското!! Во коплет оди и микрофон за подесување на звучниците.

Карактеристики:

Power output: 95 watts per channel into 8Ω (stereo)

Surround output: 95W (front), 95W (center), 95W (rear)

Frequency response: 10Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.06%

Damping factor: 120

Input sensitivity: 3.5mV (MM), 200mV (line)

Signal to noise ratio: 80dB (MM), 100dB (line)

Channel separation: 55dB (MM), 45dB (line)

Output: 200mV (line), 1V (Pre out)

Speaker load impedance: 6Ω (minimum)

Digital inputs: coaxial, optical

Video Connections: component, composite, SVHS, D5, HDMI

Dimensions: 435 x 171 x 393mm

Weight: 11.8kgГрад:
Битола
Телефон:
070303745
Објавен на:
09.03.2018

ЦЕНА: 16000 мкд

Карактеристики:

Град:
 Битола

Контакт

Име:
Оливер Цветковски
Град:
Битола
Телефон:
070303745
Објавен на:
09.03.2018
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

Delovi za mazda 6 - 2004

Delovi za mazda 6 - 2004 - 120 hp CITD i BANDASHI/GUMI 215/45/18

Цена:1 MKD


Објавен на: 10.03.2018
KAMION RENAULT MAGNUM AVTOMATIK

!!ITNO!! RENAULT MAGNUM AVTOMATIK CENA PO DOGOVOR
MOZE I ZAMENA ZA KOLA SO DOPLATA
Kamionot e vo odlicna sostojba se naoga vo Blagoevgard slobodno moze da se vidi ili proba

Цена:10.000 EUR


Објавен на: 05.03.2018
Kia pride

Se prodava kia pride 1997 godina be registrirana vo odlicna sostojba nov akumulator pali vozi

Цена:700 EUR


Објавен на: 26.02.2018
Golf 3 1.9 tdi karavan

SE PRODAVA VW GOLF 3 1.9 TDI 90KS SO
**KLIMA** REGISTRIRAN CELA GODINA
SO 4 SEGA KUPENI ZIMSKI GUMI NOV AKULUMATOR NE UDRENA NITU FARBAN NEMA KERPENICI STEGNATA PREDNICA 1997 GODINA NA PROIZVOT...

Цена:1.750 EUR


Објавен на: 14.02.2018
Банско - Продажба на студио 01 во Аспен Голф

Агенција за недвижности Глобал продава студио (БЕЗ ПРОВИЗИЈА ЗА КУПУВАЧОТ) во Банско во хотелски комплекс Аспен Голф, со затворен базен, спа центар и голема градина.

Карактеристики:
Квадратура:...

Цена:11.900 EUR


Објавен на: 27.06.2017

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка