Soncevi Kolektori - Solarni Sistemi

ЦЕНА: По договор

Soncevi Kolektori - Solarni Sistemi


Продажба и инсталација на Вакумски Сончеви Колектори - Енерго Солар. Вакумските системи Ви овозможуваат топла вода без употреба на електрична енергија во текот на целата година. Искористеноста на енергија од овој тип е до 60% а поради добрата изолираност на бојлерот одржување на температурата е повеќе од 24 часа. Секоја систем содржи:
* Вграден инокс бојлер
* Вакумски цевки во зависност од капацитетот на бојлерот
* Електричен греач 1.5KW
* Контролер

Големината на бојлерите се:
* 150 литри
* 180 литри
* 240 литри и
* 300 литри

Вршиме достава насекаде низ Р. Македонија
Информации за контакт:
078 224-552; 070 224-552;
044 339-975
Посетете ја нашата интернет страница: www.energosolar.com.mk
Контактирајте не и видете зошто сме најдобри!!!Град:
Tetovo
Телефон:
078224552
Објавен на:
27.05.2012

ЦЕНА: По договор

Карактеристики:

Град:
 Тетово

Контакт

Име:
Dragoljub Jovanovski
Град:
Tetovo
Телефон:
078224552
Објавен на:
30.05.2011
По email преку следнава форма:


captchareload
Внеси ги бројките од сликата:

Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

СОЛАРНИ КОЛЕКТОРИ

Продажба и инсталација на Вакууски Сончеви Колектори
Вакуумските системи Ви овозможуваат топла вода без употреба на електрична енергија во текот на целата година. Искористеноста на енергија од ово...

Цена:310 EUR


Објавен на: 26.02.2013
Solarni kolektori

Продажба на големо и мало на сончеви колектори со вакумски цевки и автоматска
регулација на температурата и нивото на водата со микро компјутер.
Комплет Inox и надвор и внатре со најквалитетна е...

Цена:По договор


Објавен на: 13.02.2013
Имате потреба од економично греење? Ова е токму за вас

Изработка на најекономично сопствено електродно парно греење во станови, куќи деловни простории и сл. со кој се заштедува дури и до 40% електрична енергија во споредба со класичен електрокотел. Не ...

Цена:300 MKD


Објавен на: 02.12.2012
solarni paneli, pumpi za navodnuvanje, obnovlivi izvori na energija

Соларни панели и ветерници за добивање на електрична енергија за викендици, куќи, фарми, деловни објекти и секаде каде што нема струја. Продажба на струја – можност за бизнис.
- Имајте 220 ...

Цена:1.000 EUR


Објавен на: 19.11.2013
Dopolnitelno napojuvanje so struja na pumpi

Доколку имате парно на дрва а снемувањето струја ви прави проблеми тогаш ова е вистинското решение за вашето парно. РАБОТИ ЦЕЛОСНО АВТОМАТСКИ !!!!!!!!!!!!!! Во споредба со обичните UPS-i се разлику...

Цена:3.500 MKD


Објавен на: 19.02.2012

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.