sobi so kupatilo i so pogled na ezero 300 denari (5 €вра) po lice so terasa studio Ohrid apartmani Racha vila smestaj смештај соби апартмани студио куќа Охрид

ЦЕНА: 300 мкд

sobi so kupatilo i so pogled na ezero 300 denari (5 €вра) po lice so terasa studio Ohrid apartmani Racha vila smestaj смештај соби апартмани студио куќа Охрид


Соби со купатило студио за 5 €вра по лице со поглед на езеро и тераса во Охрид над Билјанини извори, сместување смештај

Видео од студиото и апартманот , снимено од тераса:
https://www.youtube.com/watch?v=Fk16QBhpaN4

Вкупен капацитет = 11 лица:
- 2 студија (секое со ПОСЕБНА бања - купатило во секоја соба, сопствена тераса со уникатен поглед на езерото и градот - погодна за пиење утринско кафе, посебен плински уред, кујнски прибор за јадење и пиење, француски кревет со димензии 200 см х 180 см - погодно за парови) и
- 1 голем апартман од 28м2 (со 2 француски кревети + 2 единечни кревети + 1 тросед со пуштање - погодно за повеќечлена фамилија до 7 членови)

Контакт и Резервации преку емаил: goce3d@yahoo.com
мобилен и viber: 070556578 Гоце
facebook, messenger: https://www.facebook.com/gocegjorsheski

Резервација со уплата на аванс на трансакциона сметка заради ваша и наша сигурност!

ЛОКАЦИЈА - Рача (Racha) 380м над Билјанини Извори. Секоја соба има свое купатило и тераса со поглед на езерото и градот а се сместени во мирен и тивок амбиент со панорамски поглед на езерото.

ЦЕНИ - намалени и екстра ексклузивни - 300 денари (5 €вра) по лице за 1 ноќевање во текот на целата година / min. 10 евра за 1 ноќевање во студио

Во цената е вклучено бесплатно :
• Wi-Fi бесплатен безжичен интернет,
• бања во секоја соба со 24/7 топла вода,
• посебна тераса со маса, столови и прекрасен поглед на градот и езерото од секое студио, апартман,
• mini фрижидер со комора за мраз, • чајна кујна со плински уред со 1 рингла за припрема на брзи јадења и за кафе, опремена со ѓезве, филџани, прибор за јадење, тањири, садови за готвење и чаши за пиење кафе и сокови, • специјално неонско светло на секоја тераса против комарци, муви и други бубачки, • големо огледало,, • плакар за облека, • ПВЦ ролетни за светлосна и топлотна изолација, • ТВ со дигитален приемник со бесплатни програми,
• мрежа за сенка и заштита од сонце (прилагодлива по потреба), • посебен влез за секоја соба, со сопствен клуч,
• асфалтиран паркинг за автомобили веднаш пред апартманите.

Уживањето е загарантирано!

Добродојдени сте во пазувите на прекрасната Галичица сместена во срцето на прекрасна природа, бисерот на најпосакуваната туристичка дестинација за поминување на пријатен и незаборавен одмор во Охрид.

Дополнителни информации:

Центар на градот Охрид - од апартмани до центар - 2,3км (7 мин. со автомобил, со пешачење 25 минути покрај шеталиште(кеј), со такси 150 денари во еден правец

Во околина: популарните плажи Cuba Libre, Kadmo, Ambrosia - на оддалеченост од 1.500 м (15 минути пешки = 5 минути со автомобил), Golden Beach Park - на 4 km; Nemo Beach 4,4km;

Karting cars RIMO на 1,4km со автомобил; бензинска станица MAKPETROL на 850m, Ресторан Билјанини Извори на 1,2км со автомобил, автобуска станица на 3,6км и т.н...

Маркети: ТАМАРО= 1.300m, KAM=1.300m; Тинекс =1.400m; Миса-1.9 km; STOP SHOP=1.8km

Упатство и правец на возење до апартманите од бензинската пумпа МАКПЕТРОЛ кај спортскиот центар Билјанини Извори:
возите 700м право по главната улица ( булевар Наум Охридски - Туристичка), па на првиот исклучок од лево вртите полукружно ЛЕВО и се приклучувате на другите две сообраќајни ленти во правец како да се враќате на бензинската пумпа. Возете право 150метри па се исклучувате ДЕСНО од главниот пат (меѓу двете сообраќајни табли РАЧА и завршеток РАЧА. Возите право по блага угорница 350метри и после кривината налево од 90 степени (околу железниот ТРАНСФОРМАТОР за струја) вртите уште веднаш ЛЕВО во уличката(сокак) и на 50 метри се апартманите со паркингот.

Дополнителни слики и информации за секое студио и апартман може да погледнете подетално на web страната
http://www.ohrid-lake-view.com

Специјална информација за лица кои доаѓаат со автобус или со пешачење односно без автомобил:
``Од главниот магистрален пат Наум Охридски до сместувањето има 380 метри нагорнина-угорница по асфалтираниот пат.``

tagovi: соби sobi sobe собе стаи стая поглед езеро pogled jezero pogled ezero ohridsko охридско тераса балкон terasa balkon grad Ohrid Oхрид studio студио апартман apartmani аpartmane апартмане апартамент смештај smestaj smeštaj настаняване вила villa vila приватен privatni Racha Рача Goce Гоце Билјанини Извори Biljanini izvori Biljana Spring Източници на Билянини kucha kuće kuća къщи кућа куќаГрад:
Ohrid
Телефон:
+389 70 55 65 78
Објавен на:
09.07.2019

ЦЕНА: 300 мкд

Карактеристики:

Град:
 Охрид

Контакт

Име:
Goce Gjorsheski
Град:
Ohrid
Телефон:
+389 70 55 65 78
Објавен на:
23.06.2011
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

Ekstra ponuda, novi sobi i apartmani vo Ohrid

Izdavam novi i kompletno opremeni sobi i apartmani , apartmanite se novi prvo izdavanje kompletno opremeni so klima, tv kabelska i balkon plus nudime besplaten parking.
Se naogame nedaleku od cen...

Цена:300 MKD


Објавен на: 04.07.2019
Издавам студиа и соби во Охрид

Комплетно опремени студиа 1800 ден и соби. Телевизор, бања, клима, кујна, Wi-fi конекција

Цена:450 MKD


Објавен на: 31.05.2019
Апартман за издавање во Охрид

Се издава нов апартман целосно опремен. Апартманот се наоѓа во
населба Рачa, 4 км одалечен од центарот на Охрид и само 1км одалечен од Golden Beach и Cuba Libre. Апартманот е со една спална соба ...

Цена:По договор


Објавен на: 30.06.2018
Приватно сместување во Охрид - стан строг центар

Станот е 40м2 за 4+1 особи во строгиот центар на Охрид до
поштата со посебна спална соба, комплет опремена кујна,
кабелска ТВ, интернет, клима, тераса.
Цена 7-10 EUR по особа.

Цена:7 EUR


Објавен на: 23.03.2019
Povolno i ubavo

Aparmanite Mare se naogaat vo centar na gradot,blizu do Ohridska banka i pazarot raspolagame so trikreveten apartman dvokrevetntno i 3-trokrevetno studio i dvokrevetna soba so kupatilo - Site ras...

Цена:400 MKD


Објавен на: 29.07.2018

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка