tehnička literatura

ЦЕНА: 300 мкд

tehnička literatura


priračnik Greenje i Klimatizacija, 1984, Reknagel Spegner, prevedeno od germanski na srpskohrvatski..PRODADEN

Z.Rant -uparivanje i isparivanje (so ekstra tabeli)
-razmenjivači topline , rashladna tehnika
- proračun transporta fluida i čvrstih materjala cevima
-Mehanizam i Dinamika mešina (Hamilton & Ocvirk)...prevod od USA
- Pneumatika
-Uljna Hidraulika
-Rezni i stezni alati
- Centrifugalne pumpe (+ u hemiskoj industriji)
- Biogas
- Hidravlika ... na bugarski, za zemjodelski fakultet,
- melioracii ... na bugarskiИме:
Град:
Skopje
Телефон:
078553589
Објавен на:
04.06.2014

ЦЕНА: 300 мкд

Карактеристики:

Контакт

Име:
Mite
Град:
Skopje
Телефон:
078553589
Објавен на:
21.03.2012
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

МОЖЕБИ ЌЕ ТЕ ИНТЕРЕСИРААТ И...

PRODAVAM CISTO NOV SONY XPERIA XA

Prodavam cisto nov SONY XPERIA XA siv

Цена:10.000 MKD


Објавен на: 07.04.2018
PRODAVAM SAMSUNG GALAXY J5 2016

Prodavam cisto nov SAMSUNG GALAXY J5 2016 cisto nov crn

Цена:8.500 MKD


Објавен на: 06.04.2018
Program za prodavnica kafici marketi za fiskalna kasa

Зошто да не си го олесните работењето со наједноставниот софтвер за вашата продавница, маркет, кафич, магацин.
РАБОТИ НА СИТЕ ФИСКАЛНИ АПАРАТИ!!!

Нудиме Најефтин професионален програм за продав...

Цена:По договор


Објавен на: 05.04.2018
Prodavam nov telefon

Prodavam nov ne koristen telefon od markata Huawei model Y6(2017) so srebrena boja.

Цена:5.500 MKD


Објавен на: 01.04.2018
Prodavam fiskalna kasa synergy SY55

Prodavam fiskalna kasa synergy SY55 !!!

Цена:9.000 MKD


Објавен на: 27.03.2018

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка