Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Скопје

Facebook Like box

Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
BEBISITERKI SO BUGARSKI PASOS ZA ANGLIJA

RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DECA) SO SMESTUVANJE I ISHRANA OD 18 DO 50 G ZA ZENSKI I OD 18 DO 28 ZA MASKI. SAMO SO BUGARSKI PASOS (BEBISITERI) 075-88-68-78

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.09.2014
Potrebna e devojka do 26 god za rabota vo Anglija kako bebisiterka so Bugarski pasos kaj Makedonska familija, so smestuvanje i ishrana i nedelna plata. tel 075886878 email:lozanmk@aol.com

Potrebna e devojka do 26 god za rabota vo Anglija kako bebisiterka so Bugarski pasos kaj Makedonska familija, so smestuvanje i ishrana i nedelna plata. tel 075886878 email:lozanmk@aol.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.09.2014
LOTARIJA ZA ZELENA KARTA ZA SAD-prijavuvanja

Prijavuvanjeto za lotarija za zelena karta za SAD zapocnuva na 1 vi Oktomvri i trae do 3 ti Noevmri 2014, poveke informacii na lozanmk@aol.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.09.2014
Profesionalno cistenje so RAINBOW masina

Вршиме длабинско чистење на вашите лежаи, кревети, гарнитури и тапациран мебел притоа со сигурност вадејќи ги бактериите кои се наоѓаат во нив. Овие бактерии не може да се извадат на друг начин осв...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.09.2014
Prevoz Solun-airport-xalkidiki za extra cena

od Solun -xalkidiki-aerodrom-pristaniste-zeleznicka...do Skopje ....bilo kade ve zimame popladne poaganje...(25 evra solun na pristaniste,aerodrom,ikea,zeleznicka)-i (35 evra od xalkidiki po covek ...

Цена:20 ден.

Скопје
 

Објавен на: 28.09.2014
TAXI-vozilo pod renta ili privatno

davam vozila pod renta za Taxi (komplet rab .mesto so licenca-fiskalen-radiostanica)......vozilata se E class mercedes...800 den dnevno renta -potrebni dokumenti za prijavuvanjevozackalekarskozdr.k...

Цена:800 ден.

Скопје
 

Објавен на: 28.09.2014
Ова не смее да се промаши

Конечно нешто на Нет од што навистина можете да заработите и од кои ќе добивате реални чекови.Се работи за многу мала инвестиција која може да ви донесе голема заработка.Не одлагајте, регистрирајте...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 27.09.2014
► В Р А Б О Т У В А Њ Е ◄

Итно е потребна ✫ куќна помошничка✫ за стан во строг центар. Скратено работно време, солидна плата.
→ Инфо : 078/ 341-502 ←

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 24.09.2014
Job position: Senior .NET MVC Developer

Company Name: Ein-Sof LLC
Job ID: 654661
Location: Skopje
Job position: Senior .NET MVC Developer

Цена:42.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 23.09.2014
Job position: Junior .NET MVC Developer

Company Name: Ein-Sof LLC
Job ID: 654659
Location: Skopje
Job position: Junior .NET MVC Developer

Цена:30.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 23.09.2014
Baram Zemjodelski InzenjerI

Фирмата Фоја Ко од Скопје има потреба од земјоделски инжењер - насока поврзана со одгледување и заштита на растенија, заради презентација и продажба на декоративни внатрешни и надворешни растенија ...

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 22.09.2014
Враќање на пари во готово при секое купување!

Враќање пари при секое купување...пари во готово.. како функционира? Многу лесно. Сакате да се регистрирате? Бесплатно?

Добивајте веднаш, при секое ваше купување пари во готово на вашата сметка...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 20.09.2014
Otstapuvam bar vo Skopje - Strog Centar

Kompletno i luksuzno namesten bar vo Strog Centar na SK, so nov inventar, potrebna dokumentacija, dozvola za terasa (voedno platena do 1 noemvri)Kirija platena do 1 Januari, niski mesecni trosoci z...

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 19.09.2014
KOLKU KE SE POTRUDIS TOLKU KE ZARABOTIS,PARI OD NEBO NE PAGAAT SAMI

rabota od doma,neodredeno rabotno vreme.Nudime rabota no ne i zarabotka preku nok,takvo nesto ne postoi.Treba dobro da se potrudite,za da zarabotite.Kolku ke se trudite ,tolku ke zarabotite.Nikade ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 18.09.2014
НОВА СОЦИЈАЛНА МРЕЖА

Придружете се на новата социјална мрежа слична на facebook .Разликата е во тоа што можете да заработите акции(shares) од фирмата.
Немате што да изгубите ,можете само да добиете.
Бесплатна регист...

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 16.09.2014
СЕ БАРА ФАРБАР СО РАБОТНО ИСКУСТВО

Се бара фарбар со работно искуство за работа со ковано железо. За сите по детални информации исконтактирајте не на 078228994.

Цена:100.000.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 16.09.2014
Се бара бравар со работно искуство

Потребен е баравар заварувач, за постојан работен однос со претходно работно искуство. За сите по детални информации, исконтактирајте не на 078 228 994

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 16.09.2014
SFI-ONLINE RABOTA OD DOMA PREKU INTERNET

Americka kompanija ima potreba od sorabotnici za rabota preku Internet.Potrebno e osnovno poznavanje na rabota so kompjuteri,osnovno poznavanje na angliski jazik,timski duh i zelba za rabota.Obezbe...

Цена:300 €

Скопје
 

Објавен на: 16.09.2014
Не пропуштајте ја оваа можност за заработка

Конечно нешто на Нет од што навистина можете да заработите и од кои ќе добивате реални чекови.Се работи за многу мала инвестиција која може да ви донесе голема заработка.Не одлагајте, регистрирајте...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 14.09.2014
Rabota od Doma!

Potrebni se online marketari.Zarabotka odlicna.Potrebno e osnovno poznavanje na rabota so kompjuteri,timski duh i zelba za rabota.

Kontakt: www.facebook.com/ljuben.krsteski
E-mail: ljubenohrid@...

Цена:700 €

Скопје
 

Објавен на: 11.09.2014
Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.