Филтер

избери
до
избери
Филтрирај

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
МАКЕДОНСКИ ТРАДИЦИОНАЛЕН ГОТВАЧ

Македонскиот готвач е книга која може да се подели на три содржински дела:
- стручен дел
- теоретски дел
- рецептури

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.10.2014
Changing Directions Without Losing Your Way: Manging The Six Stages Of Change At Work And In Life

Комплетен водич за секој кој се соочува со ненадејна промена на работното место, во технологијата и во светот околу нив.
Во "Менување Насоки без губење на вашиот начин", авторите кој ...

Цена:150 ден.

   

Објавен на: 02.10.2014
Word of Mouse: The Marketing Power of Collaborative Filtering

WORD OF MOUSE е првата книга за најновите и ефективни форми на маркетинг од два забележителни визионери. Во претходница на интернет револуција се два компјутерски научници од Минесота, кои се пионе...

Цена:150 ден.

   

Објавен на: 02.10.2014
Мултимедијален курс на јазици на CD-ROM-a + MP3 audio CD

Научете јазик за многу пократко време од традиционалните методи на учење ...

Цена:По договор

   

Објавен на: 30.08.2014
Речник

Продавам !!!
Македонско - Грчки
и
Грчко - Македонски

Цена:20 €

   

Објавен на: 19.06.2014
diplomski;seminarski,proekti,prezentaciii

Изработка на

-Дипломски 2000 ден.
-Семинарски 800 ден.

Цена:По договор

   

Објавен на: 13.06.2014
medicinski enciklopedii 1965

Zagreb, Jugoslovenski lexikografski zavod, bakrotisak, 10 toma, vo kožen povez ...9500mkd
Mala Enciklopedija, PROSVETA, izdanje 1959 2 toma tvrd povez..1200mkd

knigi od oblasta na Hemija, (org...

Цена:1.200 ден.

   

Објавен на: 04.06.2014
tehnička literatura

priračnik Greenje i Klimatizacija, 1984, Reknagel Spegner, prevedeno od germanski na srpskohrvatski..PRODADEN

Z.Rant -uparivanje i isparivanje (so ekstra tabeli)
-razmenjivači topline , rashlad...

Цена:300 ден.

   

Објавен на: 04.06.2014
65 knigi za internet biznis, zarbotuvanje, menagment

65 knigi za internet biznis, zarbotuvanje, menagment

65 Najdobri elektronski knigi za internet biznis, internet marketing, menagment, brzi nacini za zarabotuvanje i zapocnuvanje biznis i se dru...

Цена:500 ден.

   

Објавен на: 02.06.2014
24/7 ИНТЕРАКТИВЕН ЈАЗИЧЕН КУРС - програма за учење англиски јазик во 3 степени

7 ПРИЧИНИ за нарачување на интерактивниот курс 24/7 English
1. Бидејќи е ефикасен и забавен
Курсот е заснован на еднa од најдобрите книги за учење на англискиот јазик од познатата издавачка куќа ...

Цена:По договор

   

Објавен на: 26.05.2014
Стари списанија

Се продаваат стари списанија во одлична состојба Убавина и здравје, unique.

Цена:10 ден.

   

Објавен на: 18.04.2014
prodavam knigi

beletristika: (Sindlerovata lista)(svetskite zagovori manipolacija na tajnite drustva)(prikazna za murosaki)(vkrsteni koski)(operacija ambler)(angeli i demoni)(aferata van gog)(vesticata od portobe...

Цена:450 ден.

   

Објавен на: 30.03.2014
Ubedlivo najevtina i najkvalitetna izrabotka na magisterski,diplomski....itn

Ubedlivo najevtina i najkvalitetna izrabotka na magisterski,diplomski,biznis planovi, esei, seminarski, prevodi, prezentacii, i ostanati trudovi od site oblasti na obrazovanieto.
Tuka sme za site ...

Цена:300 ден.

   

Објавен на: 11.03.2014
Учење на странски јазици брзо и евтино

Учење на странски јазици- дигитално,брзо,ефикасно и евтино, се ви е на вашиот компјутер или телефон...
испорака брза од 2 до 8 часа
повеќе инфо на
http://adf.ly/QNKDI

Цена:500 ден.

   

Објавен на: 19.02.2014
Casovi po Ruski jazik

Casovi po ruski jazik za pocetnici

Цена:250 ден.

   

Објавен на: 14.02.2014
pisuvam

pisuvam tekstovi po makedonski jazik pismena

Цена:100 ден.

   

Објавен на: 11.02.2014
Anatomski atlasi

Prodavam anatomski atlasi Sinelnikov

Цена:По договор

   

Објавен на: 24.11.2013
ПРОДАВАМ СТАРИ РЕЧНИЦИ

Продавам стари речници (германски од 1937, 1959, 1967 и 1970 год.), руски (1966 год.), англиски (1974 год.), речник со странски зборови (1951 год.) и медицински лексикон (1955 год.).
Цена: 1 реч...

Цена:300 ден.

   

Објавен на: 13.11.2013
Oslabete dodeka spiete

Оваа книга е прирачник во која чекор по чекор се прикажани начините на исхрана на живеење во сообразност со биолошкиот часовник и лесните аероби вежби кои ќе придонесат за трајно отстранување на ви...

Цена:По договор

   

Објавен на: 15.10.2013
Чудесна Македонија

За сите оние кои ги сакаат пределите, приказните и легендите со кои оваа чудесна земја е богата да ги отргнат од заборавот и минливоста. Во оваа книга со околу 770 фотографии е ставено се што мора ...

Цена:По договор

   

Објавен на: 15.10.2013
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка