Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Сезонска работа во Грција

За потребите на Хотел во Грција потрбни се луѓе за следниве позиции:

-Келнер/ки
-Рецепционер/ка

Цена:По договор

   

Објавен на: 01.05.2019
Барам жена/маж за чување на хендикепирано дете

Потребна ми е личност за чување на детето во неделите ,а постои можност за договор и за повеќе денови во месецот(после пладне)Плата по договор.тел.070/384-771- Диме

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.03.2019
Se bara majstor nozar

Pecatnicata Propoint Dooel ima potreba od majstor-nozjar (so rabotno iskustvo).
Plata po dogovor Informacii na e-mail: aleksandar@propoint.com.mk

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 12.03.2019
GERMANIJA BARA RABOTNICI

ПРИВАТНО ПОСРЕДУВАЊЕ ЗА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА.
ПРЕДНОСТ ИМААТ ЛИЦА КОИ ИМААТ ПОЗНАВАЊЕ НА ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК.
ПОЗИЦИИ-
ЗАНАЕТЧИИ, БРАВАРИ,СТОЛАРИ,МОЛЕРИ,ГИПСЕРИ,ЕЛЕКТРИЧАРИ,ВОДОИНСТАЛАТЕРИ,ПЕКАРИ,З...

Цена:2.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 22.01.2019
Stolar vrsime popravki na sekakov vid stolarija, mebel i drugo

Popravka na vrati, prozori, masi, stolici, kreveti, kujni i drugo

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.12.2018
potreben kadar

zidari , tesari , armiraci , kranisti , knauferi , moleri . fasaderi , vodovodjii , plockari , opsti rabotnici , soferi so C , rakuvaci na gradezni masini - bageristi.

Rabotni uslovi : odlicni

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 30.10.2018
Презентерки за презентации и односи со јавноста

Маркетинг агенција има потреба од 3 презентерки.
Почетна плата: 19.000 денари
Минимум средно образование
Одговорна, лојална и трпелива личност

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.10.2018
Потребно е возач на камион со Е и Ц категорија

ДГТ ИДАДИЈА ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ има потреба од возач на камион со Е и Ц категорија.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.10.2018
Лица за обезбедување имот

Фирма има потреба од вработување на лица за обезбедување - со лиценца за обезбедување, за редовен работен однос. Нето плата 12.000,00 денари почнување и пријавување веднаш. Кратка биографија да се ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.09.2018
Градежен-архитектонски техничар

Друштво за градежништво ИДАДИЈА ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ има потреба од градежен или архитектонски техничар за работа во армирачки погон во Скопје, во одлични услови.

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.09.2018
Градежен -архитектонски инжинер

Друштвото за градежништво Идадија Инженеринг ДООЕЛ има потреба од градежен или архитектонски инженер за работа во одлични услови во Скопје.

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.09.2018
ВОЗАЧИ Ц+Е СО МК И ЕУ ДОКУМЕНТИ

⛔⛔Се бараат професионални возачи поради зголемување на возен парк со ЕУ и МАКЕДОНСКИ документи ⛔⛔

Имаме потреба од возачи за C+E категорија со ЕУ и Македонски документи и претходно возачко иску...

Цена:1 €

   

Објавен на: 10.09.2018
Nudime Vrabotuvanje

Фирма од Скопје (Центар) бара работник.

Работно место:
Оператор со балони

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 16.08.2018
Rabota vo EU: Rabota vo Slovacka - bez EU dokumenti!

Povtorno moznost za rabota vo EU toest rabota vo Slovacka. Vazi za zenski, maski, no i za parovi.
Vozrast: 18 do 55 godini.
Ne se potrebni EU dokumenti.
Trgnuvanje 4-ti i 7-mi avgust.

Цена:По договор

Велес
 

Објавен на: 01.08.2018
СЕЗОНСКА РАБОТА ВО ЕУ

РАБОТА ВО РЕНОМИРАНИ ФАБРИКИ ВО СЛОВАЧКА СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ, ОБЕЗБЕДЕН СМЕШТАЈ И ПРЕВОЗ ДО РАБОТА И НАЗАД. ЧИСТА ПЛАТА 900Е, УРЕДНО ПРИЈАВЕНИ И МОЖНОСТ ЗА РАБОТНА ВИЗА НА 2 ГОД.
ТРГНУВАЊЕ НА 28м...

Цена:По договор

   

Објавен на: 21.07.2018
НАЈБРЗО И НАЈЛЕСНО ДО НОВА РАБОТА

РАБОТА ВО СЛОВАЧКА СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ И НАЈПОВОЛНИ УСЛОВИ

НАЈБРЗО ДО НОВА РАБОТА И МОЖНОСТ ЗА ОДЛИЧНА ЗАРАБОТКА

Цена:По договор

   

Објавен на: 20.06.2018
Stranska kompanija bara sorabotnici

Renomirana stranska kompanija bara sorabotnici vo oblasta na internet marketing. Rabotata e so fleksibilno rabotno vreme, a moze da rabotite od vasiot mobilen telefon,laptop ili kompjuter. Site zai...

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.06.2018
БИДЕТЕ ПЛАТЕНИ ДОДЕКА СУРФАТЕ – заработете дополнителни пари

БИДЕТЕ ПЛАТЕНИ ДОДЕКА СУРФАТЕ – заработете дополнителни пари
Заработувајте без да вложите ниту денар.Работа за сите, вработени и невработени, млади и стари, секој може да работи. Не е потре...

Цена:По договор

Кавадарци
 

Објавен на: 23.04.2018
Itno se potrebni taksi vozaci

taksi firma bara vozaci za vozila pod renta
tel. 077612578 070383271

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 18.04.2018
Неограничена заработка од дома

Оваа работа можат да ја работаат сите полнолетни.Фирма што работи 20 години на интернет. Регистрацијата е бесплатна на линкот goo.gl/P7XBXW
и бесплатна обука од спонзорот и поддршка од целиот тим....

Цена:111 ден.

Скопје
 

Објавен на: 01.04.2018
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка