Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Плаза де Торос има потреба од персонал за работа

Угостителски објект од Скопје, Центар - Плаза де Торос има потреба од персонал за следните работни позиции:
- келнери/ки
- шанкери/ки
- садопер/ка

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 30.03.2018
Студио Тифани

Студио ТИФАНИ има потреба од фризерки, козметичарки и девојчиња за правење нокти.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.03.2018
Плаза де Торос ДООЕЛ има потреба од келнер/ка, шанкер/ка, салатер/ка; помошник пица мајстор;

Угостителски објект од Скопје, Центар - Плаза де Торос има потреба од персонал за следните работни позиции:
- келнери/ки
- шанкери/ки
- салатер/ка

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 05.03.2018
Се бараат келнер/ка и шанкер/ка

Угостителски објект од Скопје има потреба од келнер/ка и шанкер/ка за склучување на редовен работен однос.
Огласот важи за кандидати со или без работно искуство.

Контактирајте не на телефонск...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 05.03.2018
Dispicerka za rabota

Baram dispicerka za rabota so i bez iskustvo i vo moznost ako e prijavena pod biro plata po dogovor i plus prijavena

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 28.02.2018
Medicinski kadar za rabota vo Germanija

Germanskata firma Medi-Europe ima itna potreba od medicinski kadar od Republika Makedonija: medicinski sestri, bolnicari ili tehnicari I negovateli so zavrseno sredno medicinsko uciliste I so pol...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 21.02.2018
BARAM PRODAVACKI ZA VO MARKET

Baram prodavacki za rabota vo market koj se naoga karshi drzhavnata bolnica vo Skopje, po mozhnost so rabotno iskustvo. tel za kontkat: 070233474

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 19.02.2018
Вработуаме агенти за директна продажба

Реномирана странска издавачка куќа вработува агенти во директна продажба на своите производи за реон Македонија. Старосната граница како и работниот статус воопшто не се важни. Кандидатите треба да...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 12.02.2018
Вработуаме агенти во телефонско студио

Реномирана меѓународна компанија од областа на издаваштвото на енциклопедии објавува оглас за 15 (петнаесет) извршители за следното работно место:Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 12.02.2018
taksi firma bara vozaci za vozila pod renta

taksi firma izdava vozila pod renta tel.070383271 077612578

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 10.02.2018
Rabota od doma !

Дали барате работа која може да ви го промени животот и да ви обезбеди доживотни примања?Ова е вистинска понуда за вас кликнете на линкот и сменете ја вашата финансиска ситуација: https://mwwagjorg...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 10.02.2018
Burekcija

Barame majstor za burek i beli peciva

Цена:По договор

   

Објавен на: 07.02.2018
Се бара девојче за фитнес инструктор

Студио за вежбање Fit Family - Центар,Скопје има потреба од женска особа со завршено средно фискултурно образование или со искуство во таа област, која го сака спортот, за засновување а работен однос.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 06.02.2018
RABOTA VO GERMANIJA NA NEOPREDELENO SO BG PASOS

Se baraat 2ca rabotnici za vo germanija okolina Minhen isklucivo so BG pasos. (SAMO BG PASOS) Za od 06.02.2018
Ne postari od 45 godini Na neopredeleno vreme Za rabota vo Magacin za ovosje i zelen...

Цена:1 €

Скопје
 

Објавен на: 22.01.2018
sendvicara

se bara devojka za rabota vo sendvicara,za podetalni informacii na 070 253 277

Цена:По договор

Струмица
 

Објавен на: 17.01.2018
NOVO & NOVO &NOVO

Zdravo.! Sa ovlascenjem moje firme u koju sam zaposlen vise od 10 god.(Spargel+Beeren Baumann)94333 Geiselhöring. Trazim 3 zenske osobe za perid od 10.03.18-10.11.18 osobe trebaju da budu do 4...

Цена:61 €

   

Објавен на: 30.12.2017
Se baraat agenti za transport so odlicno poznavanje na Angliski jazik vo Bitola!

Agenti za rabota vo call centar Bitola
Odlicno poznavanje na Angliski jazik, komunikaciski i pregovaracki vestini.
Ispratete CV na slednata e-mail adresa: recrutingmk@gmail.com
Oglasot ke bide ...

Цена:По договор

Битола
 

Објавен на: 15.12.2017
Агенти за продажба

Агенти за телефонска продажба - Реон Македонија
Старосната граница како и работниот статус воопшто не се важни. Кандидатите треба да имаат само интерес за работа, а фирмата обезбедува обука и оспо...

Цена:По договор

   

Објавен на: 04.12.2017
Се вработува бравар

Се вработува бравар за работа со ковано железо, потребно е да имате искуство во областа.Контакт: 072 / 234 642

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.12.2017
Rabota vo igroteka

Se bara devojka za rabota vo igroteka. CV i fotografija ispratete na mail igroteka!@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 22.11.2017
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка