За нас

ВИП Маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија - предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП Маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

 

Наместо како досега да листате низ стотици непотребни огласи за да го најдете она што Ви треба, на ВИП Маркет 5 се е доведено до совршенство. На пример, барате стан на локација во општина Карпош, со квадратура од 50 - 65 м2, со парно, паркет, клима уред и сл. Досега за ова Ваше барање требаше да се јавувате по стотици телефони читајќи ги весниците и да потрошите еден куп пари, или да изгубите неколку часа или денови листајќи по другите е-огласници.

 

Тоа веќе е минато со новиот ВИП Маркет 5, а нашиот најсовремен систем за пребарување веднаш ќе го најде она што Ви треба.

 

Или да речеме, сакате да купите автомобил, со цена до 6.500 евра, од марката Мерцедес Ц 200, со кожни седишта, АБЦ, серво волан и МП3 плеер. Нема проблем, само впишете ги овие податоци во деталниот пребарувач и ВИП Маркет 5 за момент ќе го најде автомобилот од Вашите соништа!

 

Покрај тоа - доколку сакате Вашиот оглас да има специјален третман, односно да стане ВИП, тоа може да го постигнете на следниов начин.

 


1. Вип оглас

Со цел за подобар и поуспешен пласман на вашиот продукт/услуга, ВИП маркет 5 нуди поставување на Вип оглас за приватно или правно лице.

Опис – Еден ВИП оглас кој е маркиран со специјална боја и кој ќе има приоритет во прикажувањето пред другите обични огласи во соодветната категорија.

Цена: 90 денари + ддв  за 3 месеци

2. Екстра ВИП оглас

Опис – Овој ВИП оглас освен тоа што ќе се појавува најгоре при листањето во соодветната категорија, ќе биде прикажан и на почетната страна на сајтот, а со тоа ќе добие уште поголема значајност пред публиката.

Цена: 1.800 денари со вклучен ддв  за 3 месеци (Плаќање на жиро сметка)

3. ВИП продавница

Освен стандардните и ВИП огласите, ВИП маркет 5 на заинтересираните субјекти (агенции, увозници на автомобили, продавници за комп. опрема и др.) им нуди можност за поуспешна промоција на своите производи/услуги.

Опис – Клиентот добива специјалнa брендиранa страна на ВИП маркет 5, на која ќе бидат излистани сите огласи на огласувачот.


Контактирајте со нас на нашиот е-маил: info@vipmarket5.mk


Ќе ни биде задоволство да ви помогнеме и да ве услужиме!