Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Kafe sendvicara COOL

Kafe sendvicara Cool ima potreba od personal za rabota.
Informacii na tel 078220964 i e- mail: coolsoccercool@gmail.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 13.03.2017
РАБОТНИЧКИ ЗА ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ И ВОДЕНО ПЕРЕЊЕ

СЕ БАРААТ РАБОТНИЧКИ ЗА РАБОТА ВО ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ И ВОДЕНО ПЕРЕЊЕ НА АЛИШТА

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 28.02.2017
Rabota za Skaradzija/ka so Iskustvo

Potreben Skaradzija/ka so Iskustvotel:070 515 447skoje

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.02.2017
PUBLIC ANOUNCEMENT FOR JOB COACHES IRHOM TOPAANA - SKOPJE

PUBLIC ANNOUNCEMENT FOR RECRUITMENT OF JOB COACHES
in Skopje (Cair-Topaana)

7 February 2017

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.02.2017
PUBLIC ANNOUNCEMENT FOR RECRUITMENT OF CHILD CARER in Skopje-Topaana (Cair)

7 February 2017

The project: "Fit for the future", funded by the EU, started with implementation from 24 December 2016 and will last 12 months. The project is implemented by a consorti...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.02.2017
Se bara sivacka za vo krojacki salon vo Aerodrom

Se bara sivacka za vo krojacki salon vo Aerodrom pozadi Kapitol, so predhodno rabotno iskustvo. Plata po dogovor, povekje info na tel 078277900 Zane

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 24.01.2017

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 23.01.2017
Се бара салатер/ка

Угостителски објект од Скопје има потреба од салатер/ка за склучување на редовен работен однос. Огласот важи за кандидати со или без работно искуство.

Контактирајте не на телефонскиот број 3/12...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 17.01.2017
Работа и заработка од дома

Почитувани Ве молам не бидете скептици имате ли желба да работите и заработите? Американска компанија 19 години на пазарот бара соработници за сериозна работа. Доколку ви треба работа Ве молам сери...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 15.01.2017
ВРАБОТУВАМЕ ПРОМОТЕРИ

Реномирана издавачка куќа вработува

АГЕНТИ ЗА ПРОДАЖБА (Презентери)
За работен ангажман - продажба на книги- енциклопедии

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 16.12.2016
se bara personal za rabota

slatkarnica bara personal za vo prodazba i za vo kulna

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 11.12.2016
Baram devojki za rabota

Potrebni se devojki za rabota vo butik za svadbeni pokani,vo centar Skopje

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 05.12.2016
Se baraat kelneri/ki za rabota

Nov restoran vo strogoot centar na Skopje vrabotuva kelneri/ki.Info na t 070674111 ili 070362117

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 03.12.2016
Се бара продавачка за во прафимерија РЕФАН

Рефан има потреба од продавачка.
Потребно е ССС и познавање на англиски јазик.
Предност ќе имаат лица со работно искуство со каса и искуство во трговија.
CV да се испраќаат на е-маил remipandoo@...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.12.2016
Вршам водоводни и електричарски поправки

Менувам санитарии, чистам бојлери, вршам поправки на чешми и батерии, поправам електрични дефекти

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 09.11.2016
Оглас за вработување

Работете без стресни ситуации и без шеф.
Сами одлучете за вашето работно време.
Примајте редовна и солидна месечна заработка.
https://goo.gl/n6HTjM

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 21.10.2016
Devojce za rabota

Se bara devojka za rabota vo igroteka. CV i fotografija ispratete na mail igroteka1@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 20.10.2016
Дистрибутер-комерцијалист

Се бара комерцијалист-дистрибутер, со одлична способност за комуникација и продажба, подготвен за тимска работа во динамична средина. Предност на кадидати со искуство од област на дистрибуција на...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 19.10.2016
smetkovoditel

Stranska firma ima potreba od smetkovoditel.
Prednost imaat kandidati so visoko obrazovanie, iskustvo i poseduvanje sertifikat za ovlasten smetkovoditel. Cv-ijata da se isprakjaat na mail rabotao...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 19.10.2016
slatkarnica ima potreba od novi vrabotuvanja

se bara personal za vo kujna i vo prodazba

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 12.10.2016
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка