Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Се вработува бравар

Се вработува бравар за работа со ковано железо, потребно е да имате искуство во областа.Контакт: 072 / 234 642

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 02.12.2017
Rabota vo igroteka

Se bara devojka za rabota vo igroteka. CV i fotografija ispratete na mail igroteka!@yahoo.com

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 22.11.2017
Baram fasaderi za rabota vo Germanija

Firma od Skopje bara 20 iskusni, kvalitetni,ispolnitelni majstori (moze so Makedonski pasosi )za izrabotka na demit fasadi vo Germanija.Neto saatnica 8-10 evra.Prednost za voigrani grupi.
07038801...

Цена:1.600 ден.

   

Објавен на: 07.11.2017
шиење и кроење

БАРАМ ДЕВОЈКА/ЖЕНА ЗА ПРИВАТНИ ЧАСОВИ ПО ШИЕЊЕ И КРОЕЊЕ

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.11.2017
Грижа и нега на деца- дадилки; негувателки на возрасни лица и домашни помошнички

"Day Care" - Агенција за давање на професионални услуги за грижа и нега на деца, грижа и нега на возрасни лица и одржување на домаќинства (перење, пеглање, готвење и чистење) има потреба ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 24.10.2017
Плаза де Торос има потреба од келнери/ки и шанкери/ки

Плаза де Торос има потреба од келнери/ки и шанкери/ки за склучување на редовен работен однос.

Огласот важи за лицитанти со или без работно искуство.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 24.10.2017
FIRMA OD GERMANIJA BARA GRADEZNI RABOTNICI SO MK PASOS

ZIDARI TESARI ARMIRACI ZA RABOTA VO OKOLINA NA MINHEN

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 24.10.2017
se bara vodoinstalater i pomosnik

se bara vodoinstalater so iskustvo min.5 god.plata den+osiguranje 25000den
se bara i pomosnik za vodovod so ili bez iskustvo da ne e postar od 40 god.plata +osiguranje 18000 den

Цена:25.000 ден.

   

Објавен на: 30.09.2017
Плаза де Торос има потреба од персонал

Угостителски објект од Скопје, Центар - Плаза де Торос има потреба од персонал за следните работни позиции:
- келнери/ки
- шанкери/ки
- садопер/ка

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 25.09.2017
Kafe sendvicara C O O L

Kafe sendvicara Cool ima potreba od personal za rabota. Site zainteresirani moze da ispratite CV na e-mail coolsoccercool@gmail.com ili da ne kontaktirate na 078220964

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.09.2017
АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК

Агенција за недвижности Импулс постои повеќе од 22 години и успешно работи на пазарот со недвижен имот. Долгогодишното наше искуство како консултанти во областа на недвижноста, советување и посред...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 06.09.2017
Se bara zena za odrzuvanje na domakinstvo

Baram zena od Aerodrom ili okolinata pred SE za pomos po doma i drustvo i mala pomos na zenicka so poteskotii pri odenjeto. Rabotno vreme 5-6 casa dnevno (po dogovor).

Tel: 070 222 370

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.09.2017
Достава

Пицерија во кисела вода има потреба од доставувачи со B категорија за достава на храна

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 29.08.2017
ВРАБОТУВАМЕ АГЕНТИ ЗА ПРОДАЖБА НА КЛУЧНИ КУПУВАЧИ

Реномирана странска издавачка куќа вработува агенти во продажба на своите производи на ВИП клиенти за реон Македонија

Квалификации:

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 23.08.2017
ВРАБОТУВАME АГЕНТИ ЗА ДИРЕКТНА ПРОДАЖБА

РЕНОМИРАНА СТРАНСКА ИЗДАВАЧКА КУЌА ВРАБОТУВА АГЕНТИ ЗА ПРОДАЖБА НА СВОИТЕ ПРОИЗВОДИ ЗА РЕОН МАКЕДОНИЈА. Квалификации: најмалку ССС; Искуство во продажба ке се смета како предност; мотивација за раб...

Цена:По договор

   

Објавен на: 23.08.2017
Baram domasna pomosnicka

Potrebna seriozna zenska osoba za sekojdnevna rabota (cistenje, peglanje i slicno). Nedela sloboden den.Fleksibilno rabotno vreme od 6-8h dnevno.

Цена:9.000 ден.

Куманово
 

Објавен на: 14.08.2017
Шофер на камион

Се бара возач со Е категорија со комплетни бугарски документи за возење во Европа. Плаќање по договор-редовно секој месец. Контакт: Зоран тел.+393881556036

Цена:По договор

Крива Паланка
 

Објавен на: 09.08.2017
Baram rabotnici za rabota vo germanija

Baram rabotnici za rabota vo Germanija za gips karton so rabotno iskustvo samo so Bg dokumenti
Info na watsaapp 015753465233

Цена:По договор

Струмица
 

Објавен на: 07.08.2017
personal za dukan za mekici

baram zena ili devojce za dukan za mekici samo prva smena nedela i praznici ne se raboti

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 06.08.2017
sendvicara

skaradzija/jka za skara na zar za vo sendvicara

biljana 077 965 985

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 21.07.2017
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка