Филтер

избери
до
избери
Филтрирај
Сите

Facebook Like box

ВИП Продавници Подреди по:
Датум (Најнови Најстари)
Rabota Preku Internet Od Doma

Можност за работа преку интернет ОД ДОМА.

Се работи за најдобриот PTC (Paid to click) сајт кој постои од 2016 година.Сопственикот на овој сајт е 100% докажан интернет маркетер кој својата легити...

Цена:По договор

   

Објавен на: 23.05.2019
Транспортна фирма има потреба од возачи

Транспортна фирма има потреба од возачи за внатрешен транспорт во Европа .
Кандидатите потребо е да имаат:
- возачка дозвола „ Е “ категорија
- работно искуство мин . 1 година

Цена:По договор

Штип
 

Објавен на: 18.05.2019
Сезонска работа во Грција

За потребите на Хотел во Грција потрбни се луѓе за следниве позиции:

-Келнер/ки
-Рецепционер/ка

Цена:По договор

   

Објавен на: 01.05.2019
Барам жена/маж за чување на хендикепирано дете

Потребна ми е личност за чување на детето во неделите ,а постои можност за договор и за повеќе денови во месецот(после пладне)Плата по договор.тел.070/384-771- Диме

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 29.03.2019
Se bara majstor nozar

Pecatnicata Propoint Dooel ima potreba od majstor-nozjar (so rabotno iskustvo).
Plata po dogovor Informacii na e-mail: aleksandar@propoint.com.mk

Цена:1 ден.

Скопје
 

Објавен на: 12.03.2019
GERMANIJA BARA RABOTNICI

ПРИВАТНО ПОСРЕДУВАЊЕ ЗА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА.
ПРЕДНОСТ ИМААТ ЛИЦА КОИ ИМААТ ПОЗНАВАЊЕ НА ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК.
ПОЗИЦИИ-
ЗАНАЕТЧИИ, БРАВАРИ,СТОЛАРИ,МОЛЕРИ,ГИПСЕРИ,ЕЛЕКТРИЧАРИ,ВОДОИНСТАЛАТЕРИ,ПЕКАРИ,З...

Цена:2.000 ден.

Скопје
 

Објавен на: 22.01.2019
Stolar vrsime popravki na sekakov vid stolarija, mebel i drugo

Popravka na vrati, prozori, masi, stolici, kreveti, kujni i drugo

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.12.2018
potreben kadar

zidari , tesari , armiraci , kranisti , knauferi , moleri . fasaderi , vodovodjii , plockari , opsti rabotnici , soferi so C , rakuvaci na gradezni masini - bageristi.

Rabotni uslovi : odlicni

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 30.10.2018
Презентерки за презентации и односи со јавноста

Маркетинг агенција има потреба од 3 презентерки.
Почетна плата: 19.000 денари
Минимум средно образование
Одговорна, лојална и трпелива личност

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 07.10.2018
Потребно е возач на камион со Е и Ц категорија

ДГТ ИДАДИЈА ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ има потреба од возач на камион со Е и Ц категорија.

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 01.10.2018
Лица за обезбедување имот

Фирма има потреба од вработување на лица за обезбедување - со лиценца за обезбедување, за редовен работен однос. Нето плата 12.000,00 денари почнување и пријавување веднаш. Кратка биографија да се ...

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 26.09.2018
Градежен-архитектонски техничар

Друштво за градежништво ИДАДИЈА ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ има потреба од градежен или архитектонски техничар за работа во армирачки погон во Скопје, во одлични услови.

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.09.2018
Градежен -архитектонски инжинер

Друштвото за градежништво Идадија Инженеринг ДООЕЛ има потреба од градежен или архитектонски инженер за работа во одлични услови во Скопје.

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.09.2018
ВОЗАЧИ Ц+Е СО МК И ЕУ ДОКУМЕНТИ

⛔⛔Се бараат професионални возачи поради зголемување на возен парк со ЕУ и МАКЕДОНСКИ документи ⛔⛔

Имаме потреба од возачи за C+E категорија со ЕУ и Македонски документи и претходно возачко иску...

Цена:1 €

   

Објавен на: 10.09.2018
Nudime Vrabotuvanje

Фирма од Скопје (Центар) бара работник.

Работно место:
Оператор со балони

Цена:По договор

Скопје
 

Објавен на: 16.08.2018
Rabota vo EU: Rabota vo Slovacka - bez EU dokumenti!

Povtorno moznost za rabota vo EU toest rabota vo Slovacka. Vazi za zenski, maski, no i za parovi.
Vozrast: 18 do 55 godini.
Ne se potrebni EU dokumenti.
Trgnuvanje 4-ti i 7-mi avgust.

Цена:По договор

Велес
 

Објавен на: 01.08.2018
СЕЗОНСКА РАБОТА ВО ЕУ

РАБОТА ВО РЕНОМИРАНИ ФАБРИКИ ВО СЛОВАЧКА СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ, ОБЕЗБЕДЕН СМЕШТАЈ И ПРЕВОЗ ДО РАБОТА И НАЗАД. ЧИСТА ПЛАТА 900Е, УРЕДНО ПРИЈАВЕНИ И МОЖНОСТ ЗА РАБОТНА ВИЗА НА 2 ГОД.
ТРГНУВАЊЕ НА 28м...

Цена:По договор

   

Објавен на: 21.07.2018
НАЈБРЗО И НАЈЛЕСНО ДО НОВА РАБОТА

РАБОТА ВО СЛОВАЧКА СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ И НАЈПОВОЛНИ УСЛОВИ

НАЈБРЗО ДО НОВА РАБОТА И МОЖНОСТ ЗА ОДЛИЧНА ЗАРАБОТКА

Цена:По договор

   

Објавен на: 20.06.2018
Stranska kompanija bara sorabotnici

Renomirana stranska kompanija bara sorabotnici vo oblasta na internet marketing. Rabotata e so fleksibilno rabotno vreme, a moze da rabotite od vasiot mobilen telefon,laptop ili kompjuter. Site zai...

Цена:По договор

   

Објавен на: 19.06.2018
БИДЕТЕ ПЛАТЕНИ ДОДЕКА СУРФАТЕ – заработете дополнителни пари

БИДЕТЕ ПЛАТЕНИ ДОДЕКА СУРФАТЕ – заработете дополнителни пари
Заработувајте без да вложите ниту денар.Работа за сите, вработени и невработени, млади и стари, секој може да работи. Не е потре...

Цена:По договор

Кавадарци
 

Објавен на: 23.04.2018
ВИП Продавници Подреди по:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка