PLAC OHRID VAROS 125m2 so gradezna markica ITNO

ЦЕНА: 78000 €

PLAC OHRID VAROS 125m2 so gradezna markica ITNO


ИТНО!
Се продава атрактивен плац во стариот дел на Охрид - Варош.
Градежен плац за вила со апартмани, семејна викендица или куќа во стогиот центар на Охрид.
Плац 125м2 површина со градезна маркица на 68м2 П+1 за куќа (приземје, прв спрат и сутеренски простории) и 57м2 дворно место. На плацот има и темели од стара куќа.
Од првиот спрат ќе добиете поглед кон чаршијата и кон езерото.
Има можност за градба и на сутеренски простор. До плацот има пристап за автомобил.
Плацот се наоѓа во стариот дел на Охрид веднаш над Корзото по скаличките над продавницата Орка. Плацот е на улица Бранко Шотра. Плацот се наоѓа на атрактивна локација на само 200м одалечен од плоштадот во Охрид и на 50м одалечен од корзото.
Плацот е со целосна документација и градежна маркица која може да се провери.
ЦЕНА КРАЈНА 75.000 ЕУ !Град:
Skopje
Телефон:
070350779
Објавен на:
03.09.2019

ЦЕНА: 78000 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
Milan Jakshic
Град:
Skopje
Телефон:
070350779
Објавен на:
03.09.2019
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка