*NIKIVITA* PRIRODEN ELIKSIR

ЦЕНА: 600 мкд

*NIKIVITA* PRIRODEN ELIKSIR


Н И К И В И Т А
ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР

Од пчелни производи перга ферментиран полен пчелин мед прополис и јаболкова киселина од диви јаболка Без вештачки додатоци ароми и бои

Н И К И В И Т А

ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК АНТИОКСИДАНТ и БИОСТИМУЛАТОР

Содржи голем број на витамини минерали ензими коензими јагленихидрати хормони протеини и аминокиселини Помага при зајакнување на имунолошкиот систем и регулирање на маснотиите во крвта и телесната тежина Чистење на телото од токсини слободните радикали и другите штетни материи Регулирање на крвниот притисок нарушувања на метаболизмот дебелина стрес артериосклероза нервни тегоби главоболка вртоглавица заболувања на грлото и дишните патишта предвремено стареење неплодност кожни заболувања реума гихт слабокрвност намален апетит заболена простата кај оштетувања на цревната флора колитис ентеритис проширени вени ЛДЛ холестерол триглицериди нарушена циркулација на крвта зуење во ушите заболувања на белите дробови бубрезите црниот дроб и кардио васкуларни заболувања хроничен замор истоштеност рековалестенција

Ја подобрува искористеноста на на калиумот во организмот ја зајакнува психофизичката состојба дава бодрост енергија и сила

Н И К И В И Т А содржи преку 200 лековити и биостимулативни состојки витамини минерали аминокиселини ензими коензими и многу други состојки кои се асимилираат лесно и помагаат да се воспостави биохемиска и минерална рамнотежа во организмот и да се забрза обновувањето и подмладувањето на клетките и ткивата Недостатокот на киселоста во ткивата е една од најсериозните причини за заболување Н И К И В И Т А ги надополнува тие недостатоци

Пчеларство Д А Б Е С К И

Ул Трајко Јованоски 11 1230 Гостивар

Тел 072644402 071797789 070561835.

Цена на НИКИВИТА 850 МЛ 600 денари 350 МЛ 300 денари
Начин на испорака Директна достава до Ваша адреса во сите градови по цена од 160 денари
https://www.youtube.com/watch?v=3B6lK3CSsiIГрад:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016

ЦЕНА: 600 мкд

Карактеристики:

Град:
 Гостивар

Контакт

Име:
Pero DABESKI
Град:
Гостивар
Телефон:
070561835
Објавен на:
15.02.2016
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка