Алое Вера крем за сончање за деца SPF 50+ 150ml

ЦЕНА: 1650 мкд

Алое Вера крем за сончање за деца SPF 50+ 150ml


Алое Вера крем за сончање за деца SPF 50+ Со алое вера, бадемово и шеа масло, витамин Е, пантенол и PROSAN - UV !
Ја заштитува нежната детска кожа од сончевите зраци благодарение на специјалниот комплекс PROSUN- UV !

Активни состојки: алое вера, бадемово масло, масло од шеа, витамин Е, пантенол, патентиран комплекс PROSUN-UV®, UVA и UVB филтри. Не содржи: paraben-, парафински масла, вештачки ароматизатори и бои. Фото дерматолошки тестиран.
Дејство: сончање е наменет за чувствителната детска кожа - штити од изгореници и обезбедува здрав природен тен благодарение на специјалниот PROSUN-UV® комплекс кој обезбедува максимална отпорност на сончева светлина и го зголемува времетраењето на заштитата.
Маслата ги стимулираат природните заштитни сили на кожата, а присуството на алое вера (20%), ја навлажнува, освежува и смирува кожата, ја штити од сушење од сончевите зраци и солта (хлор).
Начин на употреба: Се нанесува на лицето и телото пред изложување на сонце. Добро е да се нанесува периодично за да се задржи заштитата на кожата, особено по пливање, потење или бришење.
Цена 1650 денари. Kod 92038

Контакт: 078 610 785, 070 918 415Име:
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.06.2015

ЦЕНА: 1650 мкд

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
SS & ES
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.06.2015
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка