ВССА – Аминокиселини со разгранети синџири

ЦЕНА: 2010 мкд

ВССА – Аминокиселини со разгранети синџири


100 таблети
ВССА – Аминокиселини со разгранети синџири
При силни мускулни оптоварувања
Состав: Смеса од аминокиселини Kyowa ®: L-леуцин 0,5 gr, L-изолеуцин 0,25 gr, L-валин 0,25 gr, Витамин B6 0.28
mg. (ВССА во однос 2:1:1).
Equilibra ги препорачува при: интензивни физички оптоварувања и тренинзи, дефицит на протеинска храна, намалена мускулна маса и за зголемување на мускулна маса. За потпомагање при рехабилитација по тешки оптоварувања и исцрпеност на организмот.
Дејство: Високо ефикасна комбинација на трите аминокиселини и витамин B6 во специфичен однос за заштита на мускулите од истегнување и повреди. Трите аминокиселини ја обезбедуваат потребната енергија за нормално функционирање и издржливост на мускулниот систем. L-леуцинот го снабдува организмот со енергија, особено кога е под стрес од физичка активност, го зачувува мускулниот гликоген и го одржува азотниот баланс. L-изолеуцинот влијае директно врз зголемувањето на издржливоста и опоравувањето на мускулната структура. L-валинот има стимулативен ефект и е одговорен за мускулниот метаболизам, регенерацијата и растот на мускулната маса и одржување на хранливиот баланс во организмот.
Начин на употреба: 5 таблети на ден со вода за време или по физички оптоварувања.
100 таблети
Пакување за 20 дена
Код: 30236
Цена: 2010.00 ден.Име:
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
15.06.2015

ЦЕНА: 2010 мкд

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
SS & ES
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
15.06.2015
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка