Креатин При силни мускулни оптоварувања - За повеќе сила и мускулна издржливост!

ЦЕНА: 1185 мкд

Креатин При силни мускулни оптоварувања - За повеќе сила и мускулна издржливост!


Креатин
При силни мускулни оптоварувања
За повеќе сила и мускулна издржливост!
Состав: Креатин монохидрат – 100%
Equilibra ги препорачува при: силни физички оптоварувања на активни спортисти.
Дејство: креатинот е најчесто користен додаток во исхраната на активните спортисти. Неговата основна функција е да помогне на клетките во процесот на снабдување со енергиа. Креатинот стимулира производство на АТФ – природен енергетски извор на организмот, при интензивни физички оптоварувања. Поголемите
количини на креатин ја подобруваат максималната сила и издржливост на организмот и во исто време го помагаат процесот на зголемување на мускулна маса. Креатинот го зголемува и дотокот на вода во мускулите и го неутрализира вишокот на млечна киселина.
Начин на употреба: 3 гр.(1 мерна лажичка) на ден, растворена во вода или друга негазирана течност.
200г прав
Пакување за 66 дена
Код: 30235
Цена: 1185.00 денИме:
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
15.06.2015

ЦЕНА: 1185 мкд

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
SS & ES
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
15.06.2015
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка