Dr. Silver 101+

ЦЕНА: 2980 мкд

Dr. Silver 101+


Нова генерација на апарати за сребрена вода
Апаратите за сребрена вода претставуваат електрохемиски уреди за генерирање на сребрени јони (Ag+) во водата.
Dr. Silver 101+

Повеќе од 20 000 л сребрена вода со концентрација за пиење.
Покрај генерирањето на сребрени јони во водата, употребата на Dr.Silver 101 + допринесува за:
• магнетна обработка и структуирање на водата;
• енергетски пренос на 101 лековито растение за активирање на имунолошкиот систем на организмот.
Врз електродата поставен е систем од постојани неодиумови магнети кои носат енергергетска вибрација од 101 лековито растение. Оваа конфигурација формира магнетно поле со специфична моќност кое овозможува информационен проток на лековитите својства на растенијата врз обработуваната вода, и истовремено допринесува за нејзино магнетно структуирање и зајакнување на имуностимулирачкото и антибактериското дејство на сребрените јони.

Основни ефекти од пиењето на вода подготвена со Dr.Silver 101+:

• синергиски ефект на сребрените јони;
• го нормализира енергетскиот статус и молекуларната структура на внатреклеточната течност;
• ја подобрува пропустливоста на клеточните мембрани;
• ја подобрува функцијата на бубрезите
• го прочистува организмот од штетни наслаги и токсини;
• го потпомага организмот при регулирање на проблемите со камења во бубрезите и жолчното кесе;
• го помага регулирањето на телесната тежина;
• го регулира крвниот притисок;
• го подобрува снабдувањето на клетките со кислород;
• го подмладува организмот.
Код 20025
Цена: 2980.00 ден

Контакт: 078 610 785, 070 918 415

Со истовремено порачување на 3 други производи од нашата палета на производи по Ваш избор по редовна цена од каталог, со било која вредност, Dr. Silver 101+ можете да го купите по цена од 1788 денари. (заштеда 1192 денари). До 20 јули 2015Име:
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.06.2015

ЦЕНА: 2980 мкд

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
SS & ES
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.06.2015
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка