GITARA TAKAMINE EG361SC acoustic/electric

ЦЕНА: 550 €

GITARA TAKAMINE EG361SC acoustic/electric


Dreadnought guitar that provides big acoustic sound and performance features such as a Venetian-style cutaway and Takamine electronics system.
An excellent choice for any player seeking an affordable acoustic/electric guitar that performs well above its price tag, the GD10CE features a select spruce top and mahogany back and sides for a full and balanced sound. The slim satin-finish mahogany neck and 12”-radius ovangkol fingerboard provide great feel and playability, while the onboard Takamine TP-4T preamp system gives you a built-in tuner with volume and tone controls and a mid-cut switch for excellent amplified performance.
Specifications
TopSpruce
BackMahogany
SidesMahogany
NeckMahogany
Finger BoardOvangkolNut Width1.6875" (42.8 mm)
ElectronicsTakamine TP-4T Preamp with Built-In Tuner
Finish Black
With caseГрад:
Скопје
Телефон:
078229724
Објавен на:
02.12.2018

ЦЕНА: 550 €

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
Јане Цанцевски
Град:
Скопје
Телефон:
078229724
Објавен на:
02.12.2018
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка