Laptop ASUS K53SD

ЦЕНА: По договор

Laptop ASUS K53SD


Продавам лаптоп ASUS K53SD

15.6" 16:9 HD (1366x768) LED Backlight
Intel® Core™ i3 2350M Processor
4GB DDR3 1333 MHz SDRAM
NVIDIA® GeForce® 610M with 2GB DDR3 VRAM
500GB HDD
Super-Multi DVD
6 Cells 5200 mAh 56 Whrs
2.6 kg

- IceCool Technology keep palm rests cool, placing heat-producing components away from users.
- Designed with high quality aluminum textures.
- IF Award-winning ergonomic dust-repellent chicklet keyboard.
- Intuitive Multi-touch touchpad

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K53SD/

Лаптопот не е користен, купен е од СЕТ Компјутери пред помалку од еден месец и е со 2 години гаранција.

Одлична цена.
071 306 112, АлександарОбјавен на:
11.05.2013

ЦЕНА: По договор

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Објавен на:
11.05.2013
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка