Prodavam Apple iPad 3rd Generation (16GB, Wi-Fi, White)

ЦЕНА: 300 €

Prodavam Apple iPad 3rd Generation (16GB, Wi-Fi, White)


Apple iPad 3 so iOS 7 vo odlicna sostojba!!!
Koristen edna godina. Kupen od Apple USA.
Doagja so:
- Polnac i USB kabel,
- 2 zastitni folii za ekranot (edna aplicirana na samiot iPad),
- Rotaciona futrola (vidi foto.),
- Kozna futrola,
- Silikonska maska.

Detalni karakteristiki:
Screen Size 9.7 inches
Processor 1 GHz Apple A5
RAM 1 GB DDR2
Hard Drive 16 GB
Graphics Coprocessor PowerVR SGX543MP4
Chipset Brand Imagination Technologies
Wireless Type 802.11 a/b/g/n
Average Battery Life (in hours) 10 hours
Expand
Other Technical Details
Brand Name Apple
Series iPad
Item model number MD328LL/A
Hardware Platform XXX
Operating System Apple iOS 7
Item Weight 1.4 pounds
Item Dimensions L x W x H 9.50 x 7.31 x 0.37 inches
Color White
Rear Webcam Resolution 5 MP
Processor Brand Apple
Processor Count 1
Computer Memory Type SIMM
Flash Memory Size 16
Hard Drive Interface Solid State
Batteries: 1 Lithium ion batteries required. (included)Име:
Град:
Bitola
Телефон:
071460740
Објавен на:
25.02.2014

ЦЕНА: 300 €

Карактеристики:

Град:
 Битола

Контакт

Име:
Aleksandar
Град:
Bitola
Телефон:
071460740
Објавен на:
25.02.2014
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка