Sliki maslo na platno Divna Pesikj

ЦЕНА: 1900 €

Sliki maslo na platno Divna Pesikj


Продавам оригинална, потпишана слика, масло на платно, на сликарката Дивна Пешиќ Грозданов.
Дивна е современа сликарка, македонска шампионка во стрелаштво и учесничка на две Олимпијади.
Живее и работи во САД. Има преку 20 самостојни и групни изложби во Скопје, Њујорк,Мајами, Вашингтон, Париз,
Дизелдорф, Љубљана, Истанбул и др.
Добитничка е на American Art Awards награди во: 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2017, 2018 и 2019.
Контакт:
Teл. и Вибер: 070217763Име:
Град:
Skopje
Телефон:
070217763
Објавен на:
12.01.2023

ЦЕНА: 1900 €

Карактеристики:

Контакт

Име:
Zoran N
Град:
Skopje
Телефон:
070217763
Објавен на:
01.11.2019
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка