Zapper

ЦЕНА: 4915 мкд

Zapper


Фреквентен генератор (биорезонантен неинвазивен уред за селективно уништување на патогени микроорганизми)
-Хроничните заболувања во 100% од случаите се предизвикани или пренесени од паразитни инфекции и во скоро 60% од случаите се предизвикани од хелминти (паразитни црви);
- Со габични инфекции во денешно време се заразени повеќе од 25% од вкупното население на Земјата;
- Согласно податоците од Светската здравствена организација (СЗО) од паразитни заболувања се инфицирани повеќе од 75% од населението на земјата, независно од нивниот социјален статус.
- 80% од постоечките заболувања се директно поврзани со паразити односно се појавуваат како последица од нивното дејствување во човековиот организам.

Фреквентниот генератор ВОЛКАНО Запер е дигитален електронски апарат кој што ги уништува предизвикувачите на болести како паразити, вируси, бактерии и габички со помош на електромагнетни бранови на принципот на биорезонанса, без употреба на медикаменти.
Заперот овозможува ефикасен третман како на акутни, така и на хронични заболувања предизвикани од различни видови на микроорганизми.
Теоријата на селективно уништување на патогените микроорганизми е откриена од страна на американскиот лекар Д-р Рајф и дополнително развиена од страна на Д-р Хилда Кларк кон крајот на 20-тиот век. Подоцна истата е потврдена од страна на десетици истражувачи ширум светот.
Помага при:
- тешки хронични заболувања;
- појава на воспалителни процеси;
- опаѓање на имунитетот;
- Настинки, грип, вирусни инфекции; -- -- Алергии и кожни заболувања;
- Сите видови заболувања што се предизвикани од паразити, вируси, бактерии
- Балансирање и хармонизирање на енергетските центри (чакри) во телото.

Третманот покрај закрепнувачкото дејство врз организмот, дејствува и биостимулативно на имунолошкиот систем. На тој начин го прави поотпорен на идни потенцијални напади од паразити.Видно го зголемува виталниот тонус, го подобрува памтењето и работата на мозокот. Друго позитивно дејство е забрзувањето на метаболизмот на клеточно ниво и размената на материи.

Со истовремено порачување на 5 други производи од нашата палета на производи по Ваш избор по редовна цена од каталог, со било која вредност, Заперот можете да го купите по цена од 2458 денари. (заштеда 2457 денари). До 20 јули 2015.

Контактирајте не
Повеќе информации за Запер на линкот:
http://greenmaster-mk.weebly.com/zapper.html

Порачајте:
Контакт: 078 610 785, 070 918 415Име:
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.06.2015

ЦЕНА: 4915 мкд

Карактеристики:

Град:
 Скопје

Контакт

Име:
SS & ES
Град:
Скопје, цела МК
Телефон:
078 610 785
Објавен на:
27.06.2015
По email преку следнава форма:


Стави го следниот код(copy/paste) на твојот блог, или на било кој сајт каде што сакаш да се појави овој оглас:

За нас

ВИП маркет 5 е технички најоптимизираниот сајт за огласи во Македонија – предводник на современото е-огласување. Освен тоа што нашиот сајт е најпрепознатлив од сите пребарувачи (огласите на ВИП маркет 5 секогаш се пред тие од конкуренцијата кога се пребарува на Гугл да речеме), нуди и посебни технички можности што никој во Македонија досега не ги нуди.

Корисничка поддршка